Zálohování webu

Musím řešit zálohování webových stránek?

Ano, zálohování webových stránek řešte, nebo byste se nad zálohami webových stránek měli alespoň zamyslet, pokud to tak neděláte. Představte si modelovou situaci, kdy píšete dlouhý dokument, nějakou rozsáhlou práci nebo vytváříte prezentaci, a najednou je díky vaší chybě, pádu programu nebo celého systému veškerá vaše snaha a vložená energie nenávratně pryč. Stálo to za to? Kdybyste řešili zálohování, možná byste přišli o část práce, ale třeba jen o 5 minut, zatímco teď musíte vše udělat znovu.

U webových stránek je to obdobné. Může se stát cokoli - hacker si přivlastní server, smaže veškerý obsah webu, server havaruje, váš zaměstnanec nebo třeba i vy sami při neopatrné správě se systémem smažete některé své těžce zpracovávané stránky. Kdybyste byli bývali měli zálohy webových stránek, teď by nebylo nutné investovat finanční prostředky a čas do nápravy.

Tedy ano, zálohování webových stránek určitě má smysl! Otázkou je, kdy to zjistíte a za jakých okolností k tomuto závěru dojdete.

Jak to u nás se zálohami webových stránek funguje?

Naše společnost má vlastní záložní servery, které se používají primárně k těmto účelům, tedy k zálohování webových stránek. V závislosti na potřebách je možné nastavit různé intervaly záloh webu a dobu, po kterou jsou zálohy webových stránek uchovávány. Týden, měsíc nebo třeba rok? Chcete zálohovat pouze databázi webových stránek, kam se ukládají texty, nebo i všechny soubory, které na webové stránky nahrajete? Nic z toho není problém. Máte zájem o zálohování i dalších webových stránek, třebaže jsme je nevytvořili my? I na tom je možné se domluvit.

 

Máte-li zájem o další informace ohledně zálohování webu nebo o osobní setkání, napište nám vzkaz v sekci nezávazné poptávky a my se s vámi spojíme.

Těšíme se na spolupráci.

tým APASON