Logo a logotyp

Správné logo je základ

Logo/Logotyp je účinný prostředek firemní identity a je vnímáno jako nejvýraznější součást komunikace. Logo/Logotyp je vaše poznávací značka, která vás vizuálně identifikuje a odlišuje od konkurence. Abyste patřičně vyčnívali, je třeba věnovat jeho vzhledu výjimečnou pozornost.

Kvalitní logo/Logotyp firmy může vyjadřovat nejen její náplň či zaměření, ale také profesionalitu, solidnost nebo tradici. A právě taková loga a logotypy navrhujeme a připravujeme pro další použití.

Jaké by mělo být správné logo?

  • Funkční - logo by mělo být snadno čitelné
  • Estetické - logo by mělo splňovat estetické nároky segmentu, na který chceme cílit
  • Jedinečné - logo by mělo mít jedinečné prvky, které nejsou běžně užívány vaší konkurencí
  • Originální - logo by vám mělo pomoci odlišit se od konkurence
  • Použitelné - logo by mělo být snadno použitelné na různých materiálech, podkladových plochách, předmětech a objektech
  • Nadčasové - dobré logo by mělo být moderní a přitom nadčasové
  • Symbolické - logo by mělo symbolizovat hodnoty nebo účel, k jakému bylo vytvořeno,  Logo/Logotyp by mělo být obsahově a stylově v souladu s firmou nebo produktem
  • Zapamatovatelné - logo by mělo být snadno zapamatovatelné.

Jak vám logo dodáme?

Logo/Logotyp vám dodáme v tiskové kvalitě jak v bitmapových souborech (*.bmp, *.jpg, *.tiff), tak i ve vektorových souborech neboli v křivkách (*.pdf, *.eps, *.ai). Máte-li vaše logo/logotyp pouze v bitmapovém formátu, pak vám nabízíme převod loga nebo logotypu z bitmapové podoby do vektorového formátu. S takovým logem bude umět pracovat každá firma zajišťující tisk vizitek a letáků nebo tvorbu razítek apod.

Loga a logotypy dodáváme v barvách CMYK (použití pro tisk – při jeho zvětšení nebude ztrácet na kvalitě) i RGB (použití v elektronické formě).

Vytváříme jak čisté typografické logotypy, tak i loga s grafickým symbolem.
Součástí tvorby loga je i manuál, který obsahuje definice použití loga, ochranné zóny, přípustné barevné varianty, barevné podklady apod.

Proč logo právě od nás?

Naše snaha při tvorbě loga vždy směřuje k docílení co nejefektivnějšího a vizuálně co možná nejjednoduššího řešení, což zaručí snadnou zapamatovatelnost a umožní užití loga v co možná nejširším rozsahu. Snažíme se, aby každé logo/logotyp, které vytvoříme, bylo jedinečné a mělo svůj osobitý styl.

Chcete, aby vaše logo/logotyp bylo opravdu originální? Nemáte o logu vůbec žádnou představu, nebo naopak přesně víte, co chcete? Zadejte nám přípravu vašeho loga/logotypu na míru a my jej vytvoříme přesně podle vašich představ.

 

Chcete-li obdržet více informací, napište nám vzkaz v sekci nezávazné poptávky a my se s vámi spojíme.

Těšíme se na spolupráci.

tým APASON