Webové stránky Hotel Pod Věží

Grafický návrh webových stránek hotelu Pod Věží byl vytvořen s ohledem na starobylost a nezaměnitelnou atmosféru tohoto útulného malostranského hotelu, který je pro svou oblibu vyhledáván především zahraniční klientelou. Webové stránky měly dle zadání působit klasicky, decentně, přehledně a měly obsahovat mimo jiné veškeré potřebné informace o hotelu, které by potenciálního zákazníka mohly zajímat. Původní statické webové sídlo hotelu neplnilo svou funkci s ohledem na rostoucí zájem managementu o moderní technologie a snahu zvýšení návštěvnosti. Bylo nezbytné přepracovat jak vnější vzhled, tak samotné jádro celého systému, aby administrace webových stránek byla rychlá a pohodlná, přitom pro návštěvníky užitečná z hlediska obsahu i zachování vzhledu.

Webové stránky mimo standardního, očekávaného obsahu nabízí návštěvníkům i možnost rezervace pomocí rezervačního systému. Horní část stránky promítá návštěvníkům novinky a aktuality, upoutávky na aktuální akce. Web je taktéž orientován na současné komunitní pojetí, proto lze na stránkách nalézt možnosti kontaktu přes Facebook nebo TripAdvisor, kde má hotel velmi dobré hodnocení v rámci České republiky a je u zahraniční klientely velmi oblíben nejen vzhledem k své lokalitě. Hotel ve svých dvou komplexech nabízí mnohé úrovně ubytování s různými službami, které jsou na příslušné stránce hotelových pokojů přehledně rozděleny dle svých kategorií. Vložená galerie umožňuje vkládat, řadit a kategorizovat všemožné fotografie, jejichž náhled se po klepnutí automaticky zvětší na přijatelnou velikost.

Stránky jsou v několika jazykových mutacích: anglické, německé, italské, francouzské, španělské, ruské a samozřejmě české. Všechny jazyky jsou systémem plně indexovány a je možné v obsahu stránek prohledávat mezi všemi mutacemi. Kontaktní formulář, který je pomocí systému CAPTCHA ochráněn před spamy, umožňuje snadné spojení s managementem hotelu nebo administrátorem webového sídla.

Administrace mimo správu fotografií nabízí i přehledné možnosti vkládání a úpravy všech dalších stránek webu, umožňuje vkládat položky menu a nastavovat jim různé vlastnosti. Vyjma běžných stránek lze na stránky do předem definovaných pozic umisťovat bloky textu, jako jsou například informace o dostupnosti hotelu nebo počasí v Praze. Všechny obsahy se upravují snadno pomocí textového editoru, díky němuž není potřeba vůbec znát programování.