Webové stránky Exclusive Prague Apartments

Webové stránky http://exclusivepragueapartments.com byly založeny za účelem propagace bytů umožňujících ubytování v historickém centru města Prahy s přímým výhledem na Karlův most, Pražský hrad a Národní divadlo.

Webové stránky jsou účelně navrženy tak, aby byla pozornost soustředěna na pronájem bytů jako na nabízenou službu se všemi potřebnými informacemi, a to velmi atraktivním způsobem. Takový web je zároveň manuálem popisujícím okolí bytů, centrum města Prahy, částečně nabízející i základní informace o České republice. Grafický návrh byl provedem s úmyslem oslovit žádanou klientelu. Zadavatelem byl preferován exkluzivní, moderní, ale přitom decentní design webových stránek. Fotografie jsou taktéž naším dílem.

Základem pro komunikaci s širokou veřejností je dvojjazyčné provedení, díky němuž lze oslovit i zahraniční klientelu. Horní část stránky je vybavena automaticky rotující prezentací vybraných fotografií, které dokreslují atmosféru bytů i jejich vybavení. Veškeré obrázky, ať už ty v galerii nebo i vložené plánky jednotlivých bytů, ale také externí odkazy se otevírají v okně přímo na stránkách, což udrží návštěvníky stránek na této prezentaci.

Galerie umožňují po přihlášení do administračního rozhraní kategorizovat fotografie (např. obrázky celého domu, fotografie společných prostor nebo jednotlivých bytů) a také je řadit. Každá fotografie může být doplněna o další informace, jako jsou alternativní texty nebo nadpisy a popisy fotografií. Vybrané texty jsou posléze na hlavní stránce prezentace vloženy přímo na obrázek v podobě, kdy obrázek vypadá, jakoby měl přes sebe vložený text, který je však možné v administraci kdykoli změnit.

Specialitou stránek je anglická jazyková verze ceníku, na které jsou vložené ceny automaticky převáděny do vybraných měn, vždy v denních intervalech. Mimo uvedené kurzy měn je k dispozici více než desítka dalších, které lze na stránky umístit a obdobně s nimi pracovat kdekoli v textu. Kurzy jsou stahovány z vybraných serverů a ceny, třebaže jsou orientační, jsou aktuální a korespondují s kurzy ČNB.

Kontaktní formulář je ochráněn před neoprávněnými pokusy o komunikaci účelným antispamovým softwarem. Veškeré texty na webu lze snadno vkládat pomocí WYSIWYG editoru textu, který i bez znalosti základů syntaxe jazyka HTML umožňuje vytvářet formátované texty.