Automobilové design centrum Bratislava

Zadáním byl návrh jednoduchého, funkčního a zároveň designového interiéru a exteriéru automobilového design centra v Bratislavě. Investor měl požadavek na funkční rozdělení zázemí firmy, showroomu a ateliéru. Dalším požadavkem bylo do interiéru zakomponovat i ikony designového nábytku, které by dodaly prostoru estetickou a morální hodnotu.

Inspirací pro architektonickou a interiérovou studii objektu byl jeden z projektů designového studia - automobil a jeho aerodynamický tvar. Tvar objektu, hlavně jeho přední fasáda, je inspirovaná maskou automobilu. Komplex skládající se z navzájem propojených dvou objektů (novostavby a původního objektu), má vyniknout svojí jednoduchostí a dynamikou. Prvky exteriéru se promítly i do materiálového řešení interiéru showroomu a ateliéru. Hlavní myšlenkou v prostorách novostavby bylo vytvořit tzv. objekt v objektu. V tomto objektu je umístěno zázemí centra – dvě kanceláře, zasedací místnost, kuchyňka přístupná ze zasedací místnosti, uzavíratelná recepce s minibarem, toalety pro muže, ženy a tělesně postižené a úklidová komora. Součástí objektu je recepce s minibarem, která je zpřístupněná při vernisážích a různých výstavách. Použité materiály – broušená betonová podlaha, lakované oplechování stěn, sklo, dřevěné obložení aj. umocňují technický vzhled objektu.

Návrh mobiliáře: Do navrhovaných prostor jsou zakomponované designové stoličky Ch07 lounge chair (designér H. Wegner, 1963), kancelářské stoličky Catifa 46 od firmy Arper (designér Lievore Altherr Molina, 2004) v zasedací místnosti, kanceláři a ateliéru exkluzivní designové křeslo Interstuhl Silver 362S (designér Hadi Teherani, Uli Nether and Hans-Ullrich Bitsch, 2003). V kanceláři ředitele lavice Barcelona bench (Mies Van Der Rohe, 1930) na výstavním podstavci a konferenční stolek Rover V8 engine (designér Christoff Brock) v showroomu. Výrazným oživením prostoru ateliéru jsou designové taburety Fjord stones (designér Patricia Urquiola, 2002). Ostatní mobiliář v interiéru je atypický (výroba na míru). Jde hlavně o pracovní stoly v kancelářích (dýhovaná dřevotříska), pracovní stoly v ateliéru (laťovka), posuvné kontejnery pro designéry v ateliéru a úložné skříňky pod okny (laťovka), paravány (plátno na ocelové konstrukci), úložný nábytek v kancelářích a atypický pult na recepci. Multifunkční boxy jsou vybavené atypickým nábytkem.